Co warto powiedzieć rodzicom?

25_INICJACJA_RODZICENasi rodzice zasługują na naszą cześć i szacunek. Postawmy się w roli naszych rodziców. To miło, słyszeć słowa: „Dziękuję, tato i mamo!” Myślę jednak, że jest to bardziej wzruszające, gdy dziękujemy im dokładniej. Na przykład, po ich długim i męczącym dniu, zasługują na to zdanie np. dziękuję za pyszną kolację. To może wydawać się dziwne dla niektórych, ale mimo to, nasi rodzice naprawdę uwielbiają ten typ komunikowania się z nami. Nawet w odniesieniu do najmniejszych rzeczy.

Można też mówić wiele innych rzeczy – przeczytaj poniższe przykłady i nie bój się tak rozmawiać ze swoimi rodzicami.

– Szanowny Tato, Droga Mamo dziękuję za danie mi szansy, że mogę żyć i zobaczyć ten wspaniały świat. Dziękuję, ponieważ mnie wykarmiliście i ubraliście. Jestem wdzięczny, że mogą być częścią naszej rodziny.

– Szanowny Tato, Droga Mamo dziękuję za dobrą opiekę nade mną, kiedy byłem młodszy. Wasz dotyk sprawił, że czułem się lepiej, gdy czułem, że jestem chory. Wierzę w powiedzenie, że najlepszym lekarstwem na świecie jest uścisk matki.

– Szanowny Tato, Droga Mamo słysząc was głos wiem, że będzie dobrze, czuje się komfortowo i wszystko wydaje się bezpieczne. Pamiętam też wasze pocałunki gdy nie mogłem zasnąć, kiedy byłem dzieckiem. Pomagały mi.

– Drogi Tato, dorastając wiem, że czasem broiłem, jak każdy dzieciak, ale dziękuję za Twój spokój i to, że nigdy mnie nie uderzyłeś, nawet nie raz. Udało Ci się mnie zdyscyplinować bez użycia rąk, twój surowy głos ma znaczenie!

– Droga Mamo, twoja surowość mnie wychowała (żartuje!). Jesteś najczulsza na świecie, dawałaś mi zawsze się.

– Szanowny Tato, Droga Mamo, dziękuję za danie mi szansy pójścia do szkoły, potem na studia i to, że ukończyłem edukację. To dla mnie bardzo ważne.

– Szanowny Tato, Droga Mamo dziękuję, że mnie nie rozpieszczaliście. Podaliście mi niezbędne rzeczy i dobrze na tym wyszedłem.

– Szanowny Tato, Droga Mamo dziękuję za ochronę i to, że pomagacie mi zawsze. Dziękujemy za to, że mogę na was liczyć niezawodnie wiem że będziecie przy mnie zawsze, gdy coś pójdzie nie tak. Dziękujemy za pocieszanie, za komfort, jak również za dobre serce.

– Szanowny Tata i mama, dziękuję za nie dając się na nas. Dziękujemy za ofiary, które wykonane. Nasza rodzina ma swoje wady też, powiedział, że jest was obu przechowywane silne i pozostał sobą.

– Szanowny Tato, Droga Mamo, chcę też przeprosić za każde z rozczarowań i ból, jaki wam zadałem. Przykro mi, jeśli nie jestem synem/córką, jakiego nie chcieliście mieć. Jednak nadal wiem, ze zawsze będziecie mnie kochać bezwarunkowo.

– Szanowny Tato, Droga Mamo przepraszam, jeśli jestem zbyt nieśmiały, aby wyrazić, jak bardzo was kocham. Głęboko w moim sercu, kocham was obu bardzo. Bez waszej inspiracji, przewodnictwa i wsparcia nie mógłbym być osobą, która jestem dzisiaj.

– Miłujcie waszych rodziców. Jesteśmy tak zajęci, że często zapominamy, że również kiedyś się zestarzejemy.” Na koniec dnia, każde słowo, wyraz twarzy, gest lub działanie z naszej strony powinno dawać rodzicom pewną wiadomość. Musimy zdawać sobie sprawę, jakie wiadomości wysyłamy.

Podobne wpisy