Jak ubrać dziecko na jesienny spacer? – praktyczne wskazówki

Rodzinne spacery są dla maluchów niezwykle ważne, gdyż budują odporność dziecka. By się tak jednak stało, a kapryśna, jesienna pogoda nie doprowadziła do przeziębienia, trzeba umiejętnie planować to, w co ubierzemy naszą latorośl. Wybrany zestaw musi zapewniać jednocześnie ochronę przed zimnem, jak i gwarantować, że organizm malucha się nie przegrzeje. Trzeba także pamiętać, że dzieci to nierzadko dość aktywni spacerowicze lubiący poznawać świat, dlatego ubranie ich powinno gwarantować między innymi swobodę ruchu oraz dobrze radzić sobie z odprowadzaniem wilgoci, gdy dziecko się spoci. Jak więc ubrać swojego szkraba w tak nieprzewidywalną i jednocześnie chłodną porę roku? Jakie elementy garderoby okażą się tu nieodzowne? Czego każdy rodzić powinien się wystrzegać i na co uważać podejmując tego typu decyzje? O tym w kolejnych akapitach.

Praktyczna stylizacja

Z jednej strony trzeba zadbać tu o dokładne okrycie ciała dziecka, z drugiej zaś zagwarantować swobodę ruchu. Nawet mały szkrab, który mogłoby się zdawać jedynie leży w wózku podczas spaceru, potrafi się kręcić i zsuwać kocyk. Dla takiego urwisa przyda się więc między innymi odpowiednio dopasowane body – zakryje plecy dziecka i podczas ruchu nie wysunie się ze spodenek. Praktyczna stylizacja dla malucha o tej porze roku to także wybór:
– bluz z kapturem (pewne okrycie głowy w chłodniejsze dni, lepiej zapobiega przypadkowemu ściągnięciu w wózku niż czapka),
– opaski na uszy (jesień miewa również cieplejsze dni, a taka opaska dobrze ochroni wówczas przed wiatrem; najlepiej, jeśli będzie ona bawełniana lub wykonana z polaru),
– wygodnych golfików na szyję (bardziej funkcjonalne niż szalik, który lubi się zsuwać)
– odpowiedniej bielizny (to dzięki niej malec czuje ciepło i nie poci się; najlepiej, jeśli jest ona wykonana z bawełny).

Sposób „na cebulkę”

Jesienny spacer i ubranie malucha na tzw. cebulkę to doskonałe połączenie i bardzo słuszna decyzja, jeśli chce się być odpowiedzialnym rodzicem i nie narażać swojej pociechy na chłód, czy przegrzanie. Warto przy tym pamiętać, że jeśli do wyboru ma się wełniany sweter i dwie cieńsze bluzeczki, to zawsze warto wybrać o jedną warstwę więcej, gdyż łatwiej można później regulować stopień otulenia ciała. Jest to więc również praktyczne – dziecięce ciuszki nie są duże, więc zdjęcie ich i zakładanie nie będzie zbyt kłopotliwe, a jednocześnie będzie można elastycznie podejść do zmiennych warunków atmosferycznych podczas jesiennego spaceru.

Dobrze ubrane dziecko, czyli…

Nie masz pewności, czy wybrany zestaw ubrań będzie odpowiedni na czekający was jesienny spacer? Chcesz się dobrze przygotować do wyjścia ze swoją pociechą i nie wiesz, w jakie ubranka zainwestować? To prostsze niż mogłoby ci się wydawać. Jak podkreślają eksperci najwięcej sygnałów na temat tego, czy robimy wszystko dobrze pod tym względem, udziela nam nasze własne dziecko. Próby skopywania kocyka, ściągnięcia sweterka, manipulowanie przy czapeczce – może twojemu dziecku jest za gorąco? Dotknij karku swojego brzdąca. Po tym, czy będzie on chłodny, czy też może gorący i mokry dowiesz się, w czym może leżeć problem. Idąc na zakupy, warto więc zastanowić się nad tym, jakie potrzeby na spacerze może mieć nasze dziecko – zwykle wiążą się one z wiekiem. Niemowlę w wózku raczej będzie wymagać dobrej wentylacji i ciepła, jednak większa pociecha będzie ci również wdzięczna za kalosze, kurtkę przeciwdeszczową, inne buty za kostkę, rozpinane sweterki i dostosowane do pogody czapki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz