Porady dla nastolatek

Wiek nastoletni uważany jest za trudny, szczególnie dla nastolatków z mniejszych miejscowości oraz dzieci, które dorastają w rodzinach dysfunkcyjnych. Okres dorastania wiąże się nie tylko ze zmianami ciała, ale i zmianami hormonalnymi. Aby pomóc rozwiązać trapiące nastolatków i nastolatki pytania specjaliści oddają do ich rąk liczne poradniki, w których znaleźć oni mogą porady dla nastolatek. Porady te związane są ze zdrowiem, higieną, również dbanie o swój wygląd. Porady dla nastolatek znaleźć można również w pismach młodzieżowych – stanowią one istotny element takich periodyków. Kto powinien redagować porady dla nastolatek? Przede wszystkim powinny być to osoby o wykształceniu pedagogicznym lub psychologicznym – często nastolatkowie pojawiają się w poradniach psychologicznych dla dzieci lub też w gabinetach pedagogów, pytając o sprawy związane z rodziną, kontaktami z rówieśnikami. W takich przypadkach niezbędna jest tak samo wiedza, co olbrzymia empatia oraz wyrozumiałość. To właśnie odróżnia rodziców od psychologów – ci pierwsi nie zawsze potrafią zachować obiektywność, kiedy ich dzieci przeżywają pierwsze rozterki miłosne czy problemy szkolne. Pomoc psychologów czy pedagogów wydaje się być najbardziej odpowiednia. Porady dla nastolatek udzielają oni bezpłatnie, najczęściej należy jednak się wcześniej zapisać na spotkanie. Porady takie są często refundowane przez NFZ. Warto poszukać w swoim mieście przychodni psychologicznej.

 

Czego powinny dotyczyć porady dla nastolatek? Porady dla nastolatek to przede wszystkim porady związane ze zmianami zachodzącymi w ich ciele – w przypadku dziewcząt może to mieć związek z rozpoczynającym się miesiączkowaniem, w przypadku chłopców – z procesem mutacji. Wiele psychologów kładzie nacisk również na porady związane z popraną komunikacją. Wielu nastolatków ma problemy z komunikowaniem się nie tylko z rodzicami,a le również z rówieśnikami czy nauczycielami.

 

Gdzie znaleźć porady dla nastolatek? Porad i pomocy należy szukać przede wszystkim w poradniach psychologicznych – pracujący tam specjaliści przygotowanie są zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do pomocy młodym osobom. Wielu młodych ludzi wstydzi się przyjść ze swoimi problemami do tego rodzaju psychologa, jednak wielokrotnie to właśnie on pomaga rozwiązań problemy czy wskazać drogę ich rozwiązania. Porady dla nastolatek z pewnością można znaleźć w sieci, warto jednak brać na nie poprawkę – nigdy nie wiadomo czy piszą je osoby kształcone w kierunkach takich jak psychologia czy pedagogika, często takie zadania zleca się profesjonalnym copywriterom. Warto poszukać ich przede wszystkim na zaufanych portalach medycznych. Porady dla nastolatek – poza siecią czy gazetami znajdziemy również w gazetach traktujących o zdrowiu psychicznym – częstokroć wypowiadają się w nich specjaliści, poruszając również tematy problemów wieku nastoletniego. Również wielu autorów książek stara się pisać do młodych osób – porady dla nastolatek to temat wielu poczytnych wydawnictw, niejednokrotnie wydawanych w nieco humorystycznej wersji.

 

Podobne wpisy