Jak zaplanować rodzinną wycieczkę?

pobrany plik (3)Naprawdę nie ma nic bardziej ekscytującego niż wybranie się na wspólną, rodzinną wycieczkę. W lato mamy jeden z najlepszych okresów ku takim okazjom. Jest wiele sposobów świętowania wolnego czasu, który możemy spędzić ze swoją rodziną. Klasyczny sposób, to zebrać całą załogę na tydzień lub dwa by spędzić miło czas. Jednak już sama podróż drogowa jest często pomijana a przecież jest to działalność, która wymaga planowania, ponieważ celem jest to by się dobrze bawić, a nie stresować samą podróżą. A więc zachowaj w głowie tych niesamowitych kilka wskazówek, gdy Twoja przygoda rodzinna będzie miała się rozpocząć.

1. Zabierzcie ze sobą gry planszowe, aby zapewnić rodzinie rozrywkę w czasie podróży

Warto ze sobą zabrać kilka fajnych gier, które są przyjazne dla utrzymania się z dala nudy. Nie będziesz musiał usłyszeć kolejny raz „Daleko jeszcze?”od dzieci na tylnym siedzeniu. Kilka pomysłów do zabawy dla rodzinne wycieczki to na przykład turystyczna wersja scrabble.

2. Zabierz pyszne przekąski na drogę.

Nie należy polegać na pobocznych sklepach, licząc że tam się kupi smaczne przekąski. Przygotowane przekąski, jest to świetny sposób, aby wszelkie brzuszki w samochodzie dotarły do celu ze spokojem, dzięki temu też wiesz, co dokładnie dzieje się w brzuchu twojej rodziny. Czy nie lepiej wyżywić swoją rodzinę dając im zdrowe warzywa, kanapkę i sok niż wątpliwe słodkie napoje gazowane i hot dogi, które znajdziesz na stacji benzynowej?

3. Rezerwacja niesamowitego hotelu

Upewnij się, że każdy z wyjazdów rodzinnych pójdzie płynniej przez staranne dokonanie rezerwacji hotelu. Musisz upewnić się, że ma to coś, z czego cała rodzina może się cieszyć – baseny, śniadania, kablówk i wszelkiego rodzaju gamę innych ciekawych gadżetów.

4. Postaw na wycieczki pełne przygód

Odsuń od Twojej rodziny nudne wycieczki i wybierz te, które oferują bardziej niezapomniane doświadczenia.

5. Zbadaj okolicę do której się wybieracie.

Wszędzie tam, gdzie twój ostateczny cel jest przypięty, upewnij się, że masz przy sobie listę rzeczy do zobaczenia i do zrobienia, zanim się tam wybierzesz.

6. Weź aparat

W odniesieniu do tych wszystkich emocji które pojawiają się w oczekiwaniu na wyjazd, aparaty są czasem zapomniane. Upewnij się, że nie przegapisz tej rzeczy, aby upamiętnić chwile wycieczki rodzinnej, pamiętaj, aby spakować swój aparat, ładowarkę i zapasowy akumulator.

7. Nie zapomnij o tym, że warto zaczerpnąć świeżego powietrza

Kiedy planujesz te dni, nie zapomnij dodać do nich kilka wycieczek, które oferują zabawę na świeżym powietrzu i słońcu, aby dać najmłodszym wiele miejsca do biegania i by rodzice też mogli rozprostować nogi.

8. Zapoznaj się z tym jakie w danym miejscu są zabytki

Każde miasto ma masę zabytków. Dobre to miejsce na zdjęcie.

9. Miej trochę czasu by porozmawiać z dziećmi

Najlepiej znajdź bardzo specjalny dzień, kiedy to robisz wszystko o dzieciakami. Może zdecydujesz się udać do muzeum czy do lunaparku – zależy co lubią twoje dzieci.

Skorzystaj z tych pomysłów i wskazówek, a wycieczka będzie na pewno udana!

Podobne wpisy