|

Sposób na rodzinny weekend

1057461-Robienie-przedswiatecznych-porzadkow-nie-nalezy-do-najwiekszych-przyjemnosci-zaW wirze codziennych, szkolnych, zawodowych i domowych obowiązków warto znaleźć czas na pielęgnowanie rodzinnych relacji. Na co dzień rodzice i dzieci pozostają bowiem zajęci własnymi sprawami, a indywidualne troski mogą nieco przysłaniać konieczność utrzymywania więzi. Rzadkie, powierzchowne rozmowy, nieznajomość wzajemnych problemów, nieefektywne słuchanie – wszystko to rodzi nieporozumienia i konflikty, za sprawą których życie rodzinne cierpi. Dlatego też, warto wyznaczyć sobie choć jeden dzień – najlepiej weekendowy – w którym rodzice i dzieci skupią się na sobie nawzajem, pielęgnując najistotniejsze w życiu relacje.

Sposobów na rodzinny weekend jest bardzo wiele i wszystko zależy oczywiście od upodobań i możliwości rodziny. Jeśli bowiem dysponujemy czasem i budżetem, możemy pokusić się o dwudniowy (lub dłuższy) wyjazd. Świetną lokalizacją wspólnego wypadu są podmiejskie ośrodki wypoczynkowe, w których relaksować można się z dala od zgiełku metropolii, zanieczyszczonego powietrza, tłoku i hałasu. Wyjazd za miasto pozwala również korzystać z miejsc oferujących zdrową i aktywną rozrywkę – boisk do piłki siatkowej i nożnej, kortów tenisowych, basenów, wybiegów do jazdy konnej i wielu, wielu innych. Równie przyjemne mogą okazać się rodzinne wędrówki zwieńczone smacznym piknikiem, podczas których nikt nie zajmuje się sprawami zawodowymi czy też szkolnymi, ale całkowicie można pogrążyć się w rozmowie i dzieleniu się przeżyciami oraz przemyśleniami.

Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd, jeden dzień również można spożytkować rodzinnie. Z pomocą przyjdą z pewnością centra handlowe – przyjazne rodzicom i dzieciom ośrodki oferujące mnóstwo atrakcji, spośród których każdy domownik wybierze coś dla siebie. W galerii handlowej połączyć można przyjemne z pożytecznym – wybrać się na długo odwlekane zakupy odzieżowe czy obuwnicze i wzbogacić członków rodziny o niezbędne wyposażenie szafy. Wspólnie można również zadbać o zadowalający asortyment lodówki, a za dźwiganie ciężkich toreb z produktami spożywczymi nie będą już odpowiedzialni wyłącznie rodzice – dzieci mogą przecież pomóc. Centrum handlowe to również doskonałe miejsce na rodzinny posiłek i uwaga – wcale nie musi on być niezdrowy! Galerie oferują bowiem całe mnóstwo punktów gastronomicznych cieszących się opinią smacznych, zdrowych i niemających nic wspólnego z fast food’ami. Wreszcie – przychodzi pora na kino. Tego typu familijna rozrywka pozwoli pogrążyć się w ciekawym seansie, zapomnieć o kłopotach codzienności i wspólnie, głośno się śmiać.

Dzień razem można oczywiście spędzić także w domowym zaciszu – zwłaszcza, jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają. Wówczas, można pogrążyć się w rozrywce zapewnionej przez gry planszowe, które stwarzają okazję do śmiechu i rozmowy. Rodzinny obiad również zacieśnia więzy, a jeśli do wspólnego spożycia posiłku dołączymy również wspólne gotowanie – świetna zabawa gwarantowana. Zwieńczeniem dna razem może być oczywiście zabawny, familijny film.

Podobne wpisy