Pierwszy chłopak nastoletniej córki

woman-1123647_1280Dzieci bardzo szybko dorastają. Zanim się obejrzymy, już chcą wyfruwać z gniazda, czując się bardzo dorosłe. Rodzice często przegapiają moment w którym ich dzieci staja się dorosłe i zaczynają interesować się płcią przeciwną. Często już w wieku młodzieńczym zaczynają się pierwsza randki i pocałunki. Dziewczynki dużo częściej i chętniej dzielą się z rodzicami, a raczej z matkami szczegółami ze swojego życia prywatnego. Chłopcy zamykają buzię na przysłowiową kłódkę, nie chcąc zdradzić jakiegokolwiek szczegółu ze swojego życia, nie tylko uczuciowego. Co zrobić a być matką i jednocześnie najlepszą przyjaciółką swojej córki? Jak nie tracić jej zaufania i sprawić, aby chciała się dzielić z nami szczegółami ze swojego życia?
Pierwszy chłopak
Jeśli wiesz już, że Twoja córka ma pierwszego chłopaka, staraj się nie panikować i nie wyobrażać sobie, że za kilka miesięcy stanie przed Tobą z dużym brzuchem, a Ty zostaniesz babcią. Przypomnij sobie kiedy Ty byłaś w jej wieku i również zaczynałaś interesować się chłopcami. Staraj się ją zrozumieć, nie oceniaj, ale służ dobrą, sugestywną radą i staraj się być w tych sprawach na bieżąco. Podpytuj co u niego słychać, zaproponuj, że mogą pouczyć się u Was w domu. Bądź dla niej przyjaciółką, której zaufa i chętnie będzie dzielić się zarówno swoich szczęściem jak i smutkiem. Nikt nie powiedział, że to akurat ten chłopak ma być tym na całe życie. Dla Twojej córki z pewnością jest jednak inaczej i uważa, że nigdy nikogo nie pokocha tak jak jego. Nie neguj tego co mówi, jednak staraj się być zawsze w pogotowiu. Prędzej czy później z pewnością się rozstaną, a wtedy Ty musisz pełnić rolę osoby, która będzie pocieszać córkę. Nie oceniać, a po prostu przytulić, pogłaskać po głowie i matczynym tonem zapewnić ją, że jest najpiękniejsza, najmądrzejsza i jeszcze w życiu znajdzie chłopaka, który to doceni.
Pierwsze spotkanie na linii matka-chłopak
To spotkanie często jest dużo łatwiejsze, jeśli do tej pory córka wiele opowiedziała Ci o swoim przyjacielu. Możesz być przygotowana na wszystko, łącznie z jego wyglądem, który w przeciwnym razie mógłby Cię przerazić. Nie codziennie widuje się na przykład chłopaka z irokezem, który przytula Twoją córkę. Pamiętaj, aby nie robić z tego spotkania czystej wizyty zapoznawczej. Na to przyjdzie czas, kiedy zaczną pojawiać się w życiu córki inni mężczyźni, w późniejszym okresie jej życia. Teraz zaproponuj coś do picia, przekąski i pozwól im iść do niej do pokoju, gdzie „będą się uczyć”. Zajrzyj od czasu do czasu pytając czy niczego im nie, zawsze jednak zapukaj przed wejściem, aby nie zastać ich w krępującej sytuacji. To również komfort dla Ciebie.
Rozmowa na temat współżycia
Jeśli widzisz, że Twoja córka jest bezgranicznie zakochana w nowym przyjacielu, to najlepszy moment, aby porozmawiać z nią o współżyciu. W zależności od tego w jakim jest wieku, pamiętaj, że powinna mieć w Tobie przyjaciółkę. Zacznij spokojnie, nie stresuj córki i opowiedz jak to było w Twoich czasach. Uświadom ją, że chłopak zawsze powinien mieć przy sobie prezerwatywę, ponieważ chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed wieloma chorobami, które są przenoszone drogą płciową. Niektóre matki w pełni popierają antykoncepcję, nawet u nastoletnich córek. Jeśli należysz do tego grona, zaproponuj wizytę u ginekologa. Pamiętaj, aby nie wypytywać jej co chwilę, czy przeżyła już swój pierwszy raz. To dla niej krępujące, a jeśli będzie czuła taką potrzebę, sama Ci o tym powie. Buduj między Wami atmosferę wzajemnego zaufania, a nie mur, który jeszcze bardziej Was od siebie oddali.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz