Trafiony prezent na dzień dziecka

Okazji do obdarowywania dzieci prezentami w ciągu roku nie brakuje. Urodziny, dzień dziecka, Boże Narodzenie, Mikołaj, a nawet Wielkanoc, to czas, kiedy dzieciaki obsypywane są upominkami od rodziny. Warto jednak przed zakupem prezentu dla dziecka dobrze się zastanowić i poświęcić na to trochę czasu, aby prezent nie był kolejną, powieloną zabawką, tylko był trafionym i przydatnym gadżetem dla malucha.

Zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody

Są takie zabawki, które zawsze się sprawdzą, mowa tu o różnego rodzaju klockach, książkach i grach planszowych. Tego typu zabawki dla dzieci są doskonałym prezentem praktycznie dla każdego dziecka. Sklepy z zabawkami oferują klocki dla najmłodszych, którymi mogą bawić się już nawet roczne dzieci, jak również w ofercie znajdziemy rozbudowane, zaawansowane klocki konstrukcyjne dla 8 czy 10 latków. Podobnie jest z grami planszowymi, z oferty producentów możemy dobrać odpowiednią do wieku dziecka grę. Jeżeli uda nam się wybrać ciekawe perełki, które nie tylko bawią, ale także uczą, to zapewnimy dziecku dodatkową stymulację mózgu, a ponadto gry planszowe są idealne na rodzinne spędzanie czasu.

Dobra książka to skarb, powinniśmy od najmłodszych lat pielęgnować w dzieciach miłość i szacunek do książek, ponieważ ich potencjał jest nieoceniony. Rola książki w rozwoju wyobraźni dziecka jest nie do zastąpienia, dlatego już od najmłodszych lat, nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, opłaca się kupować mu wartościowe książki. Na początku te obrazkowe, mogą być nawet dźwiękowe, następnie krótkie historyjki, które będą czytać rodzice, a gdy dziecko pozna literki, będzie mogło czytać je samo. Niezawodnym prezentem są również puzzle, wzmacniają koncentrację, świetnie sprawdzają się do zabawy w deszczowe dni, a także pomagają dziecku skupić się i wyciszyć. Ich dodatkowym atutem jest to, że również można je dobrać do wieku i umiejętności dziecka, dlatego sprawdzą się jako prezent praktycznie dla każdej grupy wiekowej.

Niezawodny prezent dla dziewczynki

Jeżeli szukamy prezentu typowo dla dziewczynki, wtedy możemy pójść w klasykę i kupić jedną z tysiąca dostępnych w sklepach lalek, będzie to prezent bezpieczny i w większości przypadków spotka się z entuzjazmem ze strony obdarowanej. Jeżeli chcemy coś bardziej kreatywnego, wtedy można poszukać jakiegoś ciekawego zestawu do robienia biżuterii z koralików, czy nawlekania naszyjników. Dziewczynki lubią naśladować swoje mamy, dlatego różnego rodzaju akcesoria naśladujące te dorosłe takie jak mini suszarka do włosów, mini toaletka, czy zabawkowy zestaw do sprzątania, powinny być trafionym prezentem.

Trafione prezenty dla chłopców

Wśród różnego rodzaju zabawek dla dzieci są takie, które będą bezpiecznym i niezawodnym wyborem dla małych chłopców. Samochód, bez względu czy mały resorak, czy zdalnie sterowana rajdówka, nigdy ich za wiele, a mali samochodziarze cieszą się z każdego kolejnego równie mocno, jak z pierwszego. Klocki lego czy piłka również zdadzą egzamin, chłopcy zwykle lubią budować i tworzyć, a także biegać za piłką, kiedy to tylko możliwe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz