Wszystko dla Twojego zwierzaka!

Sklepy zoologiczne posiadają bardzo szeroki asortyment wszystkich produktów potrzebnych, aby nasze zwierze zdrowo i prawidłowo się rozwijało. Oprócz zdrowia również dbanie o wygodę jest bardzo istotne – nieważne czy decydujemy się na kota, psa, szczura czy papugę. Wszystkie zwierzęta powinno traktować się jak członków rodziny i odpowiednio o nie zadbać. Jak to zrobić?

Psy i koty

Psy i koty to najczęstszy wybór osób, które mają duże mieszkania czy domy, ponieważ zwierzęta zajmują sporo miejsca. Na pewno przyda się odpowiednie legowisko, miski na pokarm i wodę oraz zabawki. Nie można także zapomnieć o odpowiedniej karmie, która powinna zawierać jak najwięcej mięsa i jak najmniej konserwantów. Wszystko to w trosce o zdrowie.

Gryzonie

Drugim najczęstszym wyborem będą małe gryzonie, które w odróżnieniu od psów i kotów, zajmują mniej miejsca. Nie znaczy to, że nie potrzebują tak samo dużo uwagi. Na początku trzeba zadbać o odpowiednio dużą klatkę, która powinna być proporcjonalna do wielkości zwierzęcia. Dla odpowiedniego odżywienia potrzebne będą miski i poidełka, a oprócz tego odpowiednie witaminy. Żeby nasz pupil się nie nudził trzeba zapewnić mu w klatce odpowiednie zabawki takie jak kule, kołowrotki, tunele czy hamaki. Ważne jest również zadbanie o odpowiednie podłoże, które będzie łatwe do sprzątania i zdrowe dla naszego gryzonia.

Gady i płazy

Decydując się na bardziej nietradycyjne zwierzę, musimy pamiętać o odpowiednim terrarium, które musimy ogrzać i oświetlić. Oprócz karmy, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odżywek przeznaczonych dla gatunku zwierzęcia, które posiadamy. Przyda się karmnik czy pęseta. W terrarium musi być odpowiednie podłoże, które jak najbardziej będzie odwzorowywać warunki naturalne. Warto kupić jedną z wielu oferowanych kryjówek, aby nasze zwierzę czuło się bezpieczne i miało się gdzie schować, gdy zachce spać lub czegoś się wystraszy.

Ryby

Przy rozpoczynaniu swoich przygód z akwarystyką trzeba zainwestować w odpowiednio duże akwarium. Musimy zdecydować jakie podłoże wybrać i jakie rośliny w nim umieścić. Zanim wpuścimy do niego ryby, trzeba odpowiednio uzdatnić wodę, stworzyć przyjazne miejsce do życia. Konieczny będzie zakup filtrów, pompek, grzałek i odpowiedniego oświetlenia. Trzeba zadbać o takie żywienie naszych rybek, żeby żyły jak najdłużej.

Ptaki

Niezbędnym elementem każdej klatki będzie wodopój, karmnik czy miska. Na rynku oprócz wszelkiego rodzaju karm, istnieje również szeroki wybór odżywek dla ptaków, które pomagają dbać o ich piękne pióra, dziób czy zdrowie ogólne. Żeby ptakom się nie nudziło, trzeba zainstalować w naszej klatce odpowiednie zabawki. Mogą to być huśtawki, sznurki i lusterka. Dla ich wygody i bezpieczeństwa niezbędny będzie domek lub gniazdo.

To naturalne, że ludzie kochają swoje zwierzęta. Wielu ludzi jednak przesadza z rozpieszczaniem swoich pupili, dlatego we wszystkich zakupach trzeba znać umiar. Warto porównać ceny w kilku miejscach i zdecydować się na sklep zoologiczny mający towar dobrej jakości z jawnym składem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz