Zabawki dla dzieci ręcznie robione

Jaką zabawkę kupić małemu dziecku z okazji urodzin czy Dnia Dziecka? Większość osób chce, aby zabawka nie tylko sprawiła maluchowi radość, ale i była bezpieczna i edukacyjna. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się zabawki dla dzieci robione ręcznie, a więc tzw, hand made. Część z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Ręcznie robione zabawki mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim są wyjątkowe i niepowtarzalne. To więc świetny pomysł na prezent dla małych indywidualistów.

Ranking kremów na https://terdeals.com/pl/ranking/71/top-5-kremow-z-filtrem-dla-niemowlaka-ranking
Przytulanki i maskotki
Wybór ręcznie robionych misiów, królików czy kotków jest bardzo duży. Każde dziecko znajdzie więc przytulankę idealną dla siebie. Do wyboru są maskotki różnego rodzaju i o zróżnicowanej wielkości. Co ciekawe, większość z nich jest odpowiednia także dla niemowląt. Nie zawierają one bowiem elementów niebezpiecznych, które maluch mógłby połknąć itd. Nawet nos czy oczy takich przytulanek są wykonane z materiału. Co więcej, maskotki tego rodzaju produkowane są z materiałów naturalnych np. bawełny. Ich wypełnienie na ogół jest antyalergiczne.

Ręcznie robione lalki
Doskonałą alternatywą dla plastikowych lalek są szmacianki, które królowały wiele lat temu. To lalki wykonywane z dbałością o każdy szczegół, które dają maluchowi nieograniczoną możliwość zabawy. Poza tym zabawki tego rodzaju rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Do szmacianek ciekawym dodatkiem są ręcznie szyte pieluszki. Maluchy bardzo lubią bawić się w dom czy szkołę.

Zabawki dla niemowląt
Oferta zabawek przeznaczonych dla bardzo małych dzieci jest naprawdę szeroka.Przeznaczone dla niemowląt zabawki produkowane są z materiałów miękkich o różnorodnych fakturach. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wszelkiego rodzaju kostki, szmatki i szeleściki, które szyte są z różnokolorowych materiałów. Przyciągają one wzrok dzieci, a przy tym rozwijają mięśnie dłoni. Dzięki nim maluch może ćwiczyć chwyt i dotyk. Uczy się kształtów i rozpoznaje faktury. Doskonałym prezentem dla małego dziecka jest ręcznie robiona karuzela, którą wiesza się nad łóżkiem czy wózkiem. Malucha skupia na niej swój wzrok. Dzięki niej również łatwiej i szybciej zasypia. Warte uwagi są też maty edukacyjne, których różnokolorowe elementy uczą malucha poszczególnych barw. Świetnie sprawdzają się rozłożone na podłodze czy trawie. Dziecko może na nich uczyć się siadać.

StockSnap_GDOCX7A59G
Puzzle hand made
Dla nieco starszych dzieci doskonałym pomysłem na prezent są wykonane ręcznie drewniane układanki. Produkowane są one z drewna wysokiej jakości. Posiadają także wszystkie stosowne certyfikaty. Do wyboru są puzzle o kilku stopniach twardości i różnorodnych kształtach. To świetny sposób na rozwinięcie u dziecka kreatywności. W ten sposób uczy się logicznego myślenia.

Czy warto postawić na ręcznie robione zabawki?
Podczas zakupu zabawek dla dzieci ręcznie robionych warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Najlepszym rozwiązaniem są materiały naturalne, które cechują się znaczną wytrzymałością, a przy tym są bezpieczne dla dziecka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz